Plan Kolędy 2021 r.

18 stycznia (poniedziałek) Dzielnica Placówka

19 stycznia (wtorek) Dzielnica Placówka

20 stycznia (środa) Dzielnica Paszki

21 stycznia (czwartek) Dzielnica Paszki

22 stycznia (piątek) Dzielnica Mazury

23 stycznia (sobota) Dzielnica Mazury

24 stycznia (Niedziela) Uzupełnienie Kolędy

25 stycznia (poniedziałek) Dzielnica Centrum

26 stycznia (wtorek) Dzielnica Centrum

27 stycznia (środa) Dzielnice Stara Lipowa, Lipowa Bloki, ul. 11 Listopada

28 stycznia (czwartek) Dzielnice Stara Lipowa, Lipowa Bloki, ul. 11 Listopada

29 stycznia (piątek) Dzielnice Podlasie, Bloki przy szpitalu

30 stycznia (sobota) Dzielnice Podlasie, Bloki przy szpitalu

31 stycznia (Niedziela) Uzupełnienie Kolędy

W okresie odwiedzin duszpasterskich kancelaria parafialna jest czynna w godz. 1000 – 1300. W razie potrzeby wizytę z kolędą można uzgodnić indywidualnie z dyżurnym w kancelarii lub pod nr tel. 85 873 29 71

Porządek nabożeństw w dniach 18 – 24 stycznia 2021 r.

18 – 01 (poniedziałek) Wigilia święta Objawienia Pańskiego

godz. 800  Św. Liturgia i Wielkie Poświęcenie Wody

godz. 1700 Wsienocznoje Bdienije 

19 – 01 (wtorek) ŚWIĘTO OBJAWIENIA PAŃSKIEGO. CHRZEST PANA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA

godz. 900   Św. Liturgia i Wielkie Poświęcenie Wody

godz. 1700 Akatyst

20 – 01 (środa) Sobór Świętego Jana Chrzciciela

godz. 800  Utrenia

godz. 900  Św. Liturgia

21 – 01 (czwartek)

godz. 800  Św. Liturgia

22 – 01 (piątek)

godz. 800 Św. Liturgia

23 – 01 (sobota)

godz. 800   Św. Liturgia

godz. 1700 Wsienocznoje  Bdienije

24 – 01  Niedziela XXXIII po Pięćdziesiątnicy

godz. 800  I Święta Liturgia

godz. 1000   II Święta Liturgia

godz. 1800  Wieczernia

Porządek nabożeństw w dniach 11 – 17 stycznia 2021 r.

11 – 01 (poniedziałek)

godz. 800 Święta Liturgia

12 – 01 (wtorek)

godz. 800  Św. Liturgia

13 – 01 (środa)

godz. 800  Św. Liturgia

godz. 1700 Wsienocznoje  Bdienije przed świętem Obrzezania Pańskiego

14 – 01 (czwartek) Święto Obrzezania Pańskiego, Św. Bazylego Wielkiego

godz. 900  Święta Liturgia i Nowogodnyj Molebien

godz. 1700 Akatyst

15 – 01 (piątek) Św. Serafina z Sarowa

godz. 800 Św. Liturgia i Molebien

godz. 1700 Akatyst

16 – 01 (sobota) Sobota przed Objawieniem Pańskim

godz. 800   Św. Liturgia

godz. 1700 Wsienocznoje  Bdienije

17 – 01  Niedziela XXXII po Pięćdziesiątnicy, przed świętem Objawienia Pańskiego

godz. 800  I Święta Liturgia

godz. 1000   II Święta Liturgia

godz. 1700  Wieczernia z Akatystem

Zaproszenie na Koncert Kolęd

W imieniu organizatorów: Dekanalnego Instytutu Kultury Prawosławnej w Hajnówce, Parafii Prawosławnej p/w św. Trójcy w Hajnówce, Stowarzyszenia „Miłośnicy Muzyki Cerkiewnej” oraz Hajnowskiego Domu Kultury serdecznie zapraszamy na Koncert Kolęd zorganizowany w ramach festiwalu „Hajnowskie Spotkania z Kolędą Prawosławną 2021”. Podczas koncertu wystąpi 15 chórów i grup kolędniczych z Białorusi, Polski i Ukrainy. Transmisja online rozpocznie się w dniu 07-01-2021 r. o godzinie 1600 na portalu internetowym cerkiew.pl

Link do transmisji koncertu: https://www.youtube.com/watch?v=0JEYCdTI14E

Autor: Ks. Mariusz Jurczuk

Porządek nabożeństw w dniach 04 – 10 stycznia 2021 r.

04 – 01 (poniedziałek)

godz. 800 Święta Liturgia

05 – 01 (wtorek)

godz. 800  Św. Liturgia

godz. 1600 Święty Sakrament Chorych, Carskije Czasy

06 – 01 (środa) Wigilia Święta Bożego Narodzenia

godz. 800  Św. Liturgia św. Bazylego Wielkiego

07 – 01 (czwartek) ŚWIĘTO NARODZENIA PANA I ZBAWICIELA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA

godz. 0000  Wsienocznoje  Bdienije  i  Święta Liturgia

godz. 1300 Wieczernia

08 – 01 (piątek) Sobór  Najświętszej  Bogurodzicy

godz. 900  Utrenia

godz. 1000 Św. Liturgia

godz. 1700 Wieczernia

09 – 01 (sobota) Apostoła i pierwszego męczennika Stefana

godz. 800   Utrenia

godz. 900   Św. Liturgia

godz. 1700 Wsienocznoje  Bdienije

10 – 01  Niedziela XXXI po Pięćdziesiątnicy, po święcie Narodzenia Chrystusa

godz. 800  I Święta Liturgia

godz. 1000   II Święta Liturgia

godz. 1700 Wieczernia z Akatystem