Turniej Barctw Młodzieżowych w piłce siatkowej w Hajnówce

               Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i Całej Polski dnia 17 listopada w Zespole Szkół z DNJB w Hajnówce odbył się Turniej Bractw Młodzieżowych w piłce siatkowej.  

                Organizatorem Turnieju było: Bractwo Młodzieży Prawosławnej przy parafii w. Trójcy w Hajnówce oraz  Zespół Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce. Wzięło w nim udział 5 drużyn z Bielska Podlaskiego ( parafiaZaśnięcia NMP), Orli (parafia Św. archanioła Michała) Siemiatycz, (parafia Św. św.  apostołów Piotra i Pawła), Narwi (parafia Podwyższenia Krzyża Pańskiego)  i Hajnówki.(parafia Św. Trójcy).Duchową i merytoryczną opiekę nad Turniejem sprawował ks. Andrzej Busłowski.

         Wzajemna rywalizacja w duchu fair play był okazją jednocześnie do integracji członków bractw. Panowała na nim przyjazna, wesoła atmosfera.

      Dla wszystkich rozgrywających i pomagającychprzygotowane były kanapki, napoje ciepłe i zimne a także bigos.

      Po zaciętej rywalizacji zwycięską okazała się drużyna z BMP w Hajnówce, Drugie miejsce zajęła drużyna BMP z Siemiatycz zaś trzecie miejsce drużyna z Bielska Podlaskiego.

Dziękujemy  i gratulujemy wszystkim uczestnikom

tekst –  Aneta Cyruk –przewodnicząca BMP w Hajnówce

zdjęcia –  ks. Andrzej Busłowski